Deweloper – Żory

Deweloper – Żory
Deweloper – Żory
1 vote, 10.00 avg. rating (88% score)

deweloper (10)Umowa notarialna z deweloperem
Przy podpisywaniu umowy deweloperskiej konieczne jest sporządzenie aktu notarialnego. Jednak deweloper nie ma prawa narzucić nabywcy skorzystania z usług wybranej przez niego kancelarii. Wynika to z faktu, iż kupujący ponosi z tytułu tej umowy koszty, ma więc prawo wyboru.
Oczywiście deweloper wybierając notariusza nie musi działać na niekorzyść nabywcy. Często bowiem współpracuje on na stałe z jednym notariuszem od początku całej inwestycji i może on lepiej się orientować w sprawach danego budynku.
W praktyce niewielu nabywców decyduje się na poszukiwanie kancelarii notarialnej na własną rękę. Skorzystanie z usług notariusza wskazanego przez firmę deweloperską jest w tym przypadku wygodniejsze i oszczędza czasu potrzebnego na ewentualne poszukiwania. Warto pamiętać, że notariusz nie jest stroną w umowie i nie działa w interesie żadnej z nich. Jest on przedstawicielem prawa, który sprawuje pieczę nad tym, aby umowa została podpisana zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem i nie faworyzowała żadnej ze stron.

About

Tagi: Tynk silikonowy Lakma, vetrex okna bielsko biała, Minikoparka Gorlice, orienteering miejski na imprezę integracyjną, rodogosz ogrody, Fotodepilacja Żary, Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, busy do danii szamotuły, Vademecum elektryka SEP, Tanie multiplikatory, tanie taxi legnica